Przejdź do treści
4
Przejdź do stopki

Przedszkole

Treść

               

Przedszkole funkcjonuje od 1952 r. - najpierw jako jednoodziałowe połączone ze żłobkiem,
z siedzibą w prywatnym mieszkaniu przy ul. M. Buczka - obecnie Norweskiej. W roku 1954 oddano do użytku budynek typowy przedszkola przy ul. Sosnowej 20 zbudowany przez PPD i UR „Odra”. Od września 1975 r. przedszkole oddano pod Zarząd Miasta Świnoujścia i zaczęło funkcjonować Przedszkole Miejskie Nr 9 - najpierw przy ul. Sosnowej 20. Od stycznia roku 1991 przeniesiono przedszkole do większego wygodniejszego budynku przy ul. Sosnowej 16 po zlikwidowanym Żłobku Miejskim Nr 5.

Pierwszym kierownikiem była P. Maria Trusewicz, następnie P. Zofia Puszkiewicz, a od roku 1959 placówką kierowała P. Maria Krawczyńska. Od 1960 do 1985 roku dyrektorem była P.Anna Rąbel. Od 1985 do 2006 roku funkcję dyrektora pełniła P. Alfreda Kruk. Obecnie dyrektorem placówki jest P. Renata Bujak.

               

Obecnie funkcjonuje 5 oddziałów w tym jeden w budynku szkoły w Karsiborzu. Jest też filia Żłobka Miejskiego w Świnoujściu. Dysponujemy doskonałą przestrzenną bazą. Każda grupa dysponuje trzema salami, łazienką, szatnią. Dzieci maja dobrze wyposażoną salę gimnastyczną, zdrowy, ekologiczny, zielony ogród. Cały teren przedszkola jest ogrodzony. Od ulicy ogrodzenie osłonięte jest zielonym żywopłotem.

Przez wszystkie lata funkcjonowania przedszkole zabezpiecza przede wszystkim potrzeby rodziców
i dzieci prawobrzeża Świnoujścia.

Od 1994 r. w Przedszkolu Miejskim działa Środowiskowe Ognisko Wychowawcze TPD, prowadzone przez Panią mgr Alfredę Kruk w którym zaspakajamy potrzeby wsparcia dziennego 40-tu wychowankom. Udzielamy pomocy specjalistycznej (pedagog, logopeda, psycholog) i socjalnej - dożywianie.

 

 

98483